Pravila za evidenciju trgovine robom

Vodimo trgovinu u kojoj se bilježi prodaja uz vođenje blagajne. Vrlo često kupci žele dati kupljenu robu u stranoj valuti, uglavnom u eurima. Je li moguće registrirati financijski iznos u stranoj valuti?

http://ecuproduct.com NeofossenNeofossen uèinkovit lijek za uklanjanje masnog tkiva

U dogovoru s umjetnošću. 111 odjeljak 3a. Točke 1. Zakona o PDV-u, vođenjem evidencije pomoću blagajne, obveznici PDV-a moraju ispisati potvrdu ili fakturu iz bilo koje prodaje te kupcu izdati tiskani dokument.

U § 10. st. 1. točka 14. Uredbe koja se odnosi na tehničke uvjete, također i kad je u stavku 8. stavku. 1. točka 14. Uredbe o blagajnama koja sadrži podatke koji bi trebali biti zaprimljeni na fiskalnom računu, obvezno je naznačiti valutu u kojoj su evidentirane prodaje, barem za cijeli iznos bruto prodaje.

Međutim, glavni kriteriji i tehnički uvjeti kojima blagajne moraju udovoljavati, utvrđeni su u članku 2. Uredbe o tehničkim uvjetima.

Dakle, u učenju § 14. st. 1 ovog prava, program prodaje u trgovini trebao bi, između ostalog, imati funkcija: omogućiti poreznom obvezniku da promijeni naziv valute u kojoj je prodaja registrirana, ili njezinu kraticu, te da unaprijed programira datu promjenu unošenjem datuma i vremena promjene; štedi trenutak i vrijeme pokretanja vođenja evidencije prodaje u budućoj valuti u fiskalnoj misli, a dodatno pretvaranje zbroja bruto iznosa prodaje u strane valute, pri čemu se rezultat pretvorbe koji uključuje tečaj i namirenje plaćanja mora uključiti u fiskalni račun nakon fiskalnog logotipa s logotipom zadanih valuta ; pretvorba se mora provesti s osjetljivošću ne manjom od šest decimalnih mjesta, a učinak pretvorbe mora se zaokružiti na dva decimalna mjesta.

Također za kraticu naziva stranih valuta koriste se simboli koje upotrebljava Nasz Bank Polski.

Dakle, ako porezni obveznik ima smisla prodavati materijale za situaciju potrošača koji plaćaju naknadu u stranoj valuti, u pravilu mora imati blagajnu, opremljenu radom, što će omogućiti pretvorbu tečaja.

Iz obrasca koji je u tom slučaju bio konstantan može se zaključiti da se plaćanje za kupljene proizvode daje u eurima, dok će se vrijednost slučaja odražavati u zlotama. Propisi koji govore o PDV-u ne uređuju pitanje koji tečaj moramo odobriti za pretvaranje iznosa zla u eure.